Forza mieri na Xbox Series X s dvomi hrami – Xboxer

nmprofetimg 13588 1024x484 - Forza mieri na Xbox Series X s dvomi hrami - Xboxer
Forza Motorsport 7 Hero Art - Forza mieri na Xbox Series X s dvomi hrami - Xboxer

Microsoft na dnešnej Xbox Games Showcase oznámil, že na konzoly Xbox Series X zamieri Forza. A to rovno dvakrát.

Štúdio pri príležitosti 15. výročia značky oznámilo reboot Forza Motorsport, ktorý vyjde na Xbox Series X bez číslovania. Najnovšie pokračovanie je zatiaľ v ranej fáze vývoja a vyzerá to, že nestihne vydanie next-gen konzoly. Hra beží na novej generácii ForzaTech enginu, pobeží opäť v 4K 60fps, avšak s viacerými novinkami ako je ray-tracing, ktorý zabezpečí dynamický svet prepojený svetlom.

Forza Motorsport ako reštart má stavať na 15-ročných skúsenostiach a skĺbi ich s novými hernými konceptami a technológiami, o ktorých sme sa zatiaľ nič nedozvedeli. Zaujímavé je, že titul je vo vývoji len pre Xbox Series X, s vydaním na Xbox One sa nepočíta. Takisto ale vyjde na Windows 10 a bude v službe Xbox Game Pass.

Druhým oznámením je Forza Horizon 4. Ikonický titul od štúdia Playground Games, ktorý si u nás získal zaslúžene vysoké hodnotenie, bude vylepšený. pre Xbox Series X. Novinkou je, že hra pobeží v 4K 60fps, bude mať drasticky kratšie načítavanie a bude podporovať funkcie ako Quick Resume a samozrejme aj Smart Delivery. Hovorí sa aj o ďalších vylepšeniach grafiky, napríklad v oblasti draw distance.