Neistota ohľadom Chárovej budúcnosti v Bostone graduje: Jeho odchod by sme znášali ťažko – ŠPORT.sk

nmprofetimg 12045 1024x538 - Neistota ohľadom Chárovej budúcnosti v Bostone graduje: Jeho odchod by sme znášali ťažko - ŠPORT.sk


dnes 09:10
|

Neistota v rokovaniach o predĺžení spolupráce so Zdenom Chárom prinútila trénera Brucea Cassidiho zamyslieť sa nad tým, že dlhoročný kapitán už možno v budúcej sezóne nebude súčasťou hokejového Bostonu. Tréner Bruins to povedal v rozhovore s Raulom Martinezom z NBC Boston.

Inými slovami, víťaz skrátenej základnej časti z uplynulej sezóny sa pripravuje na život bez 43-ročného slovenského obrancu, ktorý na modrej čiare tímu Boston Bruins hliadkoval nepretržite od sezóny 2006/2007.

Dhgr09bNQOiL0dlqE4Ss3w~Kol Martin St Louis a jeho dom - Neistota ohľadom Chárovej budúcnosti v Bostone graduje: Jeho odchod by sme znášali ťažko - ŠPORT.sk

Prečítajte si tiež


FOTO: Bývalý hviezdny hráč NHL predáva za 16 miliónov svoj luxusný dom

„Ak si ‘Zee’ naozaj vyzlečie náš dres a oblečie iný, potom sa budeme spoliehať na mladých chlapov. Pozerám sa na to ako tréner a snažím sa oddeliť osobnú stránku veci. Prežívate s týmito chlapcami každý deň a je privilégium trénovať ich. Jedného dňa však nadíde chvíľa zmeny a niektorí z nich odídu. To je obchod. Vy však musíte pokračovať a začať sa starať o nových ľudí,” vysvetlil Cassidy, ktorý je len o 12 rokov starší ako Chára.

Tréner zdôraznil, že rozhodne si neželá odchod Cháru, ale zároveň pripustil, že sa tak reálne môže stať. Najmä v posledných dvoch sezónach slovenského kapitána označil za človeka, ktorý rozširuje trénerský tím mužstva priamo na ľade.

„Nechcem, aby to pôsobilo neosobne, ale presne tak sa na to tréner musí niekedy pozerať. Uvidíme, ako sa to celé skončí, ale musíme sa pripraviť na zmeny. Bez ohľadu na to ‘Zee’ zostáva legendou v drese Bruins a jeho prípadný odchod by sme len ťažko znášali,” dodal Cassidy.

rn1TpSfNQX60IlBWEl4xIg~Zdeno Chara so spoluhr mi - Neistota ohľadom Chárovej budúcnosti v Bostone graduje: Jeho odchod by sme znášali ťažko - ŠPORT.sk


Zdeno Chara so spoluhráčmi.

Zdroj: SITA

Generálny manažér Bruins Don Sweeney nedávno uviedol, že po rokovaniach s Chárom a jeho agentom Mattom Keatorom čakajú na reakciu z druhej strany. „Pravidelne sme s oboma rokovali a teraz čakáme, aby oni iniciovali svoje ďalšie kroky. Mám dobrý pocit z toho, že sme nechali Zdena urobiť rozhodnutie o svojej budúcnosti,” uviedol Sweeney.

Najstarší hráč NHL Chára okrem zisku Stanley Cupu v roku 2011 si s Bostonom zahral vo finále bojov o najprestížnejšiu klubovú hokejovú trofej aj v rokoch 2013 a 2019.

V uplynulej skrátenej sezóne rodák z Trenčína nazbieral 14 bodov za 5 gólov a 9 asistencií a na ľade napriek svojmu pokročilému veku v priemere strávil 21:01 min. Jeho dôležitosť sa síce oproti minulosti znížila, ale stále patril medzi najviac nasadzovaných hráčov počas oslabení.


 

Horiaca rolba sa rútila po ľade, hororová situácia v USA: